Minikler Aileleriyle Deney Yaptı

Yunusemre Belediyesi, bu yıl 3.sünü düzenlediği Bilim Şenliği’nde öğrencilere deney yapmayı sevdiriyor. 1 hafta daha devam edecek şenlik kapsamında hafta sonu Forum Magnesia AVM’de stant kurulurken; minikler aileleriyle birlikte deney yaptı.

Sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Yunusemre Belediyesi, düzenlediği bilim şenlikleri ile de öğrencilerin kendilerini geliştirmesine olanak sağlıyor. Bu yıl 3.sü düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında Forum Mangesia Alışveriş Merkezi (AVM)’nde stant kuruldu. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak, öğrenciler ve velileri katıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu etkinlikte öğrenciler bir yandan ilginç deneyler yapan öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdi. Düzenlenen Bilim Şenliği ile sosyal belediyecilik faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, belediye olarak amaçlarının öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesine olanak sağlamak olduğunu belirtti. Yüksel konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Gelecek Nesiller İçin sloganı ile çıktığımız bu yolda Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi çocuklarımıza çok önem veriyor. Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz Bilim Şenliği ile de çocuklarımızın bilimi daha yakından tanımalarına olanak sağlamak istedik. Şenliğimize katılan miniklerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bilim Şenliği ile çocukların kendilerini geliştirmesinin yanında bilimin inceliklerini anlayarak öğrenmelerini hedeflediklerini belirten proje koordinatörü Ömer Can, şenlik ile çocukların bilime daha da yakınlaştığını kaydetti. Etkinlikte düzenlenen yarışmada birinci olanlara hediyelerini Yunusemre Belediye Başkanı Şaver Yüksel ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak verdi.